Autoři | Joseph Kanon

Joseph Kanon Spojené státy americké    FSP 2017

Od svých tří let posedlý studenou válkou – Joseph Kanon, jeden z nejlepších amerických autorů thrillerů, se narodil v roce 1946 v Pensylvánii. Jeho jazyk je překvapivý, jeho zápletky důmyslné, nabité dějem a plné napětí. Podobně jako rýma, ani studená válka nikdy nezmizí. 

Dílo Josepha Kanona, velebené kritikou, bývá srovnáváno s romány Grahama Greena a Johna le Carrého. Jeho první román Los Alamos se stal bestsellerem a získal Edgarovu cenu. Podle románu Berlínské spiknutí  (The Good German) natočil Steven Soderbergh stejnojmenný film s Georgem Clooneym a Cate Blanchettovou v hlavních rolích.

Romány Josepha Kanona zaujímají vlastní kout temné historie: Marnotratný špión (The Prodigal Spy); Alibi — odehrávající se v poválečných Benátkách; Hvězdný prach (Stardust) s McCarthyho vyšetřovánm; Istanbul: Křižovatka cest (Istanbul Passage) — nahlédnutí do intrik amerických, ruských a tureckých tajných služeb v roce 1945; Odlet z Berlína (Leaving Berlin) — kde se americký emigrant stává nedobrovolným dvojitým agentem amerických a východoněmeckých tajných služeb během Berlínské blokády; a nejnověji Přeběhlíci (Defectors) — když americký špión, nejznámější studenoválečnický přeběhlík, uprchne z Washingtonu do bezpečí Moskvy, ale nikdy neztrácí svůj sklon ke zradě.

„Ježíši, tyhle věci tebou jenom proběhnou, co?“ 

Joseph Kanon žije v New Yorku.   
CZ | EN