Autoři | Wesley Lowery

Wesley Lowery Spojené státy americké    FSP 2017

Žurnalista s břitkým úsudkem Wesley Lowery, znalý života na ulici, získal v roce 2016 se svým týmem z Washington Post Pulitzerovu cenu v kategorii Národní zpravodajství za vytvoření databáze Fatal Force – jedinečné databáze, která zaznamenává policejní střelbu v celé USA.

Zdá se, že Wesley Lowery byl všude a hovořil s každým. Podle Junota Díaze – Loweryho zničující zpráva z první linie v jeho první knize Všechny nás zabít nemohou (They Can’t Kill Us All) „strhává Americe peřinu z hlavy a odhaluje nepřátelské odmítání, úděsné rasové konstrukce a logiky, které činí nespravedlivou smrt mladých, černých občanů nejen možnou, ale i nevyhnutelnou“.

„Jako úvod do hnutí Na černých životech záleží a jako meditace o smrtelném sevření americké duše bílou nadvládou je Všechny nás zabít nemohou základní četbou.“

Wesley Lowery se narodil v roce 1990 ve Woodbridge v New Jersey a na žurnalismus upřel své zraky již v útlém věku – spolupracuje s Los Angeles Times, Boston Globe a Washington Post. Nedávno obdržel od Los Angeles Times cenu Christophera Isherwooda za autobiografickou prózu. 

Wesley Lowery žije ve Washingtonu, D.C.

Wesley Lowery pro The Washington Post

28.06.2017 Články

Wesley Lowery, spisovatel a novinář věnující se lidským právům, rasovým problémům, spravedlnosti a politice, se v článcích pro The Washington Post rozepsal o problémech vzniklých z nových nařízení prezidenta Donalda Trumpa. Autor, který spolu s týmem projektu Fatal Force získal v roce 2016 Pulitzerovu cenu, píše objektivně, zevrubně a zároveň esejisticky. Otevřeně mluví o protestech a strachu, které toto nařízení způsobuje. A nejedná se o ojedinělé případy “honů na imigranty”, jak je autor popisuje.

Celý článek >
CZ | EN