Archivy | Autoři | Wesley Lowery

Wesley Lowery Spojené státy americké    FSP 2017

Žurnalista s břitkým úsudkem Wesley Lowery, znalý života na ulici, získal v roce 2016 se svým týmem z Washington Post Pulitzerovu cenu v kategorii Národní zpravodajství za vytvoření databáze Fatal Force – jedinečné databáze, která zaznamenává policejní střelbu v celé USA.

Zdá se, že Wesley Lowery byl všude a hovořil s každým. Podle Junota Díaze – Loweryho zničující zpráva z první linie v jeho první knize Všechny nás zabít nemohou (They Can’t Kill Us All) „strhává Americe peřinu z hlavy a odhaluje nepřátelské odmítání, úděsné rasové konstrukce a logiky, které činí nespravedlivou smrt mladých, černých občanů nejen možnou, ale i nevyhnutelnou“.

„Jako úvod do hnutí Na černých životech záleží a jako meditace o smrtelném sevření americké duše bílou nadvládou je Všechny nás zabít nemohou základní četbou.“

Wesley Lowery se narodil v roce 1990 ve Woodbridge v New Jersey a na žurnalismus upřel své zraky již v útlém věku – spolupracuje s Los Angeles Times, Boston Globe a Washington Post. Nedávno obdržel od Los Angeles Times cenu Christophera Isherwooda za autobiografickou prózu. 

Wesley Lowery žije ve Washingtonu, D.C.

Wesley Lowery: Myslím že každý člověk, každý, si s sebou nese rasové předsudky.

25.01.2018 Rozhovory

Publikujeme rozhovor s nejmladším, ale bezpochyby s jedním z nejvýraznějších hostů Festivalu spisovatelů 2017, americkým žurnalistou a spisovatelem Wesleym Lowerym (*1990). Na téma rasových předsudků, třídní hierarchie a bezpečnosti s autorem hovořila Natálie Bartlová. 


Celý článek >

Wesley Lowery pro The Washington Post

28.06.2017 Články

Wesley Lowery, spisovatel a novinář věnující se lidským právům, rasovým problémům, spravedlnosti a politice, se v článcích pro The Washington Post rozepsal o problémech vzniklých z nových nařízení prezidenta Donalda Trumpa. Autor, který spolu s týmem projektu Fatal Force získal v roce 2016 Pulitzerovu cenu, píše objektivně, zevrubně a zároveň esejisticky. Otevřeně mluví o protestech a strachu, které toto nařízení způsobuje. A nejedná se o ojedinělé případy “honů na imigranty”, jak je autor popisuje.

Celý článek >
CZ | EN