Archivy | Autoři | Antonia Fraser

Antonia Fraser Velká Británie    FSP 1999

Antonia Fraser

Antonia Fraser se narodila roku 1932 v Londýně. Je autorkou mnoha historických děl, která získala významná ocenění a stala se mezinárodními bestsellery. V roce 1969 si Lady Antonia zajistila své místo mezi nejvýznamnějšími historiky biografií Marie, královna skotská (1969) a stala se nejjasnější hvězdou „Literárních Longfordů“, aristokratického rodu, který se chlubí osmi spisovateli ve třech generacích.

„Intuitivně chápe problémy obklopujíc ženy – moc, majestát, věrolomnost a zrada,“ jak to dokazuje v knize Slabší pohlaví: Ženy v Anglii sedmnáctého století (1984), Královny válečnice (1988) a Šest žen Jindřicha VIII. (1992). Napsala rovněž osm kriminálních příběhů a sestavila několik antologií.

kniha vzpomínek Antonie Fraser

Vztah, který si zaslouží naší vzpomínku

12.01.2011 Články

Antonie Fraserová zaznamenala vzpomínky na čtyřiatřicetiletý vztah s dramatikem Harodlem Pinterem v knize Must You Go?. V předmluvě cituje Shakespeara: „Ó, přivolej včerejšek, dej zpátky čas“ a vysvětluje tím, proč utřídila své deníky, přidala vysvětlující poznámky a stvořila tak chronologické vyprávění o jejich vztahu.

Celý článek >
CZ | EN