Archivy | Autoři | Constantine Kokossis

Constantine Kokossis Řecko    FSP 2015, 2011

Constantine Kokossis

Constantine Kokossis se narodil roku 1951 v Aténách. Po absolvování práv na Aténské univerzitě pokračoval ve studiu mezinárodních vztahů v Bruselu. V roce 1976 nastoupil na Ministerstvo zahraničí a pracoval postupně na Kypru, ve Spojených státech, Turecku, Etiopii a Albánii.

Kokossis jako zkušený pozorovatel s patřičnou dávkou ironie, sarkasmu i sebekritiky zachycuje na konkrétním historickém pozadí spletité osudy protagonistů svých románů: Vzestup západu, Zkrat a Achileas, Achil, nebo nic.

Podle Kokossise je člověk plodem společenského podhoubí.

Constantine Kokossis působil také jako velvyslanec Řecka v Praze.

 

Constantine Kokossis čte v Praze, foto Petr Machan, PWF 2011

Constantine Kokossis: Achilleas, Achil, nebo nic

10.06.2011 Texty

Autor románu vyslechl asi dvacet osobních vyprávění, svědectví Řeků, emigrantů, kteří po konci občanské války odešli ze severního Řecka. Jejich dlouhá odysea je zavedla až do tehdejšího Československa. Příběhy dětí a bývalých partyzánů, kteří se usadili v novém domově, ale jejichž druhá polovina srdce vždy patřila staré vlasti. Většina z nich se po mnoha letech vracela do své rodné země, sebou ovšem mnozí nesli i nevyléčitelné rány.

Celý článek >

Constantine Kokossis

Constantine Kokossis: Po stopách mizejících příběhů

16.02.2011 Texty

V roce 1976 vstoupil Constantine Kokossis po dokončení studií do diplomatických služeb. Svoji zemi zastupoval v Turecku, Belgii, na Kypru, ve Spojených státech amerických, v Etiopii a v Albánii. Od roku 2009 zastává úřad řeckého velvyslance v Praze. Jeho první román vyšel v roce 2004 v Alexandrii. Druhý jeho román Achiles, Achil nebo nic... má vyjít v letošním roce.

Celý článek >
CZ | EN