Archivy | Autoři | Demosthenes Kourtovik

Demosthenes Kourtovik Řecko    FSP 2000

Demosthenes Kourtovik

Demosthenes Kourtovik se narodil v roce 1948 v Athénách a po studiích přírodních věd v rodném městě a ve Stuttgartu získal doktorát v oboru antropologie na universitě v polské Wroclavi. Je znám jako prozaik, literární kritik a překladatel šedesáti dvou knih z osmi jazyků.

Jeho povídky vyšly v roce 1980 pod názvem Tři tisíce kilometrů. Následovaly romány Poslední zemětřesení, Řecký podzim Evy-Anity Bengstonové, Hvězdný prach a kniha esejů Dokonáno. Jeho zatím poslední román se jmenuje Stesk draků.

Demosthenes Kourtovik žije v Athénách. 

Demosthenes Kourtovik

Demosthenes Kourtovik: Druhá cesta

19.01.2011 Ukázky

Příběh, který vám budu vyprávět, je pravdivý. Přihodil se mi předloni v létě, jinak bych mu, přiznám se, sám nevěřil. Řekl bych, že není-li tenhle příběh zcela vymyšlený, zrodil se v mysli někoho, jehož paměť si s onou známou prazvláštní snovou logikou propojila dvě naprosto nezávislé věci, tedy něco, co dotyčný skutečně sám prožil, s čímsi, co v jiném okamžiku a za zcela jiných okolností kdesi četl nebo zaslechl. V tomhle případě však zcela jistě o nic takového nejde. Vybavuji si zcela jasně, jaké překvapení a jaký neklid jsem pociťoval, když jsem tenhle příběh prožíval na vlastní kůži.

Celý článek >
CZ | EN