Archivy | Autoři | François Jullien

François Jullien hostem PWF 2019 Francie    FSP 2019

...

François Jullien

 


Význačný filosof a sinolog François Jullien se narodil roku 1951 v Embrunu ve Francii. Je profesorem na Diderotově univerzitě v Paříži a ředitelem Institutu současného myšlení. 

 

V knize Zvláštní ideje krásy se François Jullien zabývá podstatou krásného, propojuje ideje východní i západní filosofie, zpochybňuje zažité představy o kráse a nabízí nový pohled na náš přístup k umění. 

 

„Krása je předmětem neodolatelné touhy, láskyplným erótem, a zároveň patří k neviditelnému, pocházejícímu z toho nejvíce viditelného v srdci viditelnosti.“ 

 

François Jullien ukazuje, že praxe zaostává za historií. Ideál na nebesích je nedosažitelný. „Krása bez Bytí není, stejně jako není Bytí postrádající Krásu.“ 

 

K pracem François Julliena patří: Vlastnosti věcí, Pojednání o účinnosti, Nemožná nahota, Velká představa nemá tvar, Kniha začátků a Filosofie žití a nejnovější titul Druhý život. 

 

François Jullien žije v Paříži. 

...

..


Program autora


Jullien se v debatě v rámci slavnostního zahajovacího večera se 18. října v 20:00 v Senátu sejde či střetne s Germaine Geer a Michaelem Cunninghamem. 

Vstupenky a registrace

...

Číst ze své tvorby bude v sobotu 19. října od 17:00 v Senátu. Poté proběhne diskuze, které se zúčastní i prezident festivalu Michael March.

Vstupenky a registrace

CZ | EN