Autoři | Gary Younge

Gary Younge Velká Británie    FSP 2023, 2008, 2000

Gary Younge

Gary Younge se narodil roku 1969 v Stevenage v Hertfordshiru v jižní Anglii. Vystudoval francouzštinu a ruštinu na univerzitě v Edinburghu, vyučoval uprchlíky ze Súdánu angličtinu. V roce 1994 nastoupil jako novinář do listu The Guardian. Procestoval Spojené státy, Afriku a Evropu a napsal řadu reportáží a článků na nejrůznější společenská a politická témata. Roku 1999 vydal knihu Doma je doma, provokativní a vášnivou polemiku o rasové problematice ve Velké Británii a Spojených státech, za kterou získal knižní cenu Guardianu.

Jeho poslední kniha Cizinec v cizí zemi – „přímočará, logická, přesná a pronikavá“ – je podrobným komentářem současné Ameriky – „dokonale zachycuje zmatky národa zaskočeného prohlubující se izolací od ostatního světa a nesmiřitelnými vnitřními rozpory“.

Gary Younge pracuje jako publicista v listu The Guardian a žije v Brooklynu v New Yorku.

 

Gary Younge

Gary Younge a Michael March

22.12.2007 Rozhovory

Militantní humanismus

Celý článek >

Gary Younge

Gary Younge: Já mám pravdu; ty jsi mrtvola

24.05.2006 Články

Dnes je hlavním zdrojem fanatismu náboženství, a jeho povaha – která je ironicky založena na principu pokory – stále více a více opovrhuje lidskostí. Naopak, charakterizuje ji arogance, intolerance a násilí, téměř jako by se tím nevědomky, a mstivě, odškodňovala za své počátky ve jménu duchovní pokory.

Celý článek >
CZ | EN