Archivy | Autoři | Robert Irwin

Robert Irwin Velká Británie    FSP 2004

Robert Irwin

Je léto 1967, léto plné hitů... v této atmosféře student sociologie experimentuje s okultními vědami, výstředním sexem a drogami. Na londýnských ulicích se nejen prodává LSD, ale začínají se tu dít i podivné a temné věci... Petr totiž vstupuje do satanistické Lóže Černé Knihy a stává se čarodějovým učněm.

Román Satan mě chce nepřestává čtenáře udržovat v napětí a v závěru nabízí překvapivé rozuzlení. Jeho autor Robert Irwin (*1946) patří už od osmdesátých let 20. století k předním současným britským spisovatelům. Pět Irwinových novel bylo dosud přeloženo do čtrnácti jazyků a všechny se těšily příznivému přijetí kritiky i značnému čtenářskému ohlasu. K nejúspěšnějším románům patří Arabská noční můra (The Arabian Nightmare), kterou vydalo nakladatelství Arcadia v roce 1994 v překladu Tomáše Hráchy. Další díla - Alžírská mysterie a Modlitební tělesné polštářky, dosud nejsou přeloženy. Robert Irwin v nich dokázal, že není jen brilantní novelista, ale také významný arabista.

Ještě ke knize Satan mě chce (Satan Wants Me): vydalo ji nakladatelství Dedalus ve Spojeném království v roce 1999, do češtiny jej přeložila Kamila Boháčková a vydalo ji v roce 2003 nakladatelství Volvox Globator.

Robert Irwin

Robert Irwin: Satan mě chce

13.02.2008 Ukázky

»Nepočítám s tím, že dosáhnu nějakého vyššího věku,« řekl jsem. »Když šel Saint-Just pod gilotinu, pronesl směrem ke krvežíznivé­mu davu, který se motal okolo popravčí káry, že umírá ve třiatřice­ti, ve věku, kdy umírají ti praví revolucionáři, protože Ježíšovi bylo taky třicet tři, když ho ukřižovali. A já rozhodně nehodlám přežít svých třiatřicet.«

Celý článek >

Robert Irwin

Robert Irwin: Arabská noční můra

13.02.2008 Ukázky

Píše se 18. červen 1486 a mladý Angličan Balian stane na své pouti do kláštera svaté Kateřiny na Sinaji v Káhiře. Jako tajný zvěd pracuje i ve francouzských službách. Aby mohl vůbec pokračovat v další cestě, musí získat povolení od samotného sultána. Po několika dnech čekání je však zachvácen arabskou noční můrou, mysteriózní nemocí či druhem posedlosti, jež se projevuje spolu s trýznivými, nadmíru realistickými sny i chrlením krve.

Celý článek >
CZ | EN