Autoři | Claudio Pozzani

Claudio Pozzani     FSP 2020

Claudio Pozzani

...

„Když vesmír nechápeš, prostě ho spolkni.“

 

Claudio Pozzani, jeden z „trendy“ italských básníků, se narodil roku 1961 v Janově. Je alchymistou volajícím do všech stran, jeho magická poezie působí jako zjevení shůry. 

 

Claudio Pozzani píše: „Jsem mesiášem náboženství, které nemá žádné věřící.“ Žádné věřící, ale spoustu přívrženců. Jeho poslední básnický a hudební výtvor La Marcia dell’ombra se dostal do prvních dvaceti hitů v žebříčku italských nezávislých radiostanic.

 

„Tančím tancem nevítaných. Nacvičil jsem ho před zavřenými dveřmi. Tančím tancem nesnášenlivců. Udělejte mi laskavě místo.“

 

Od roku 1995 je ředitelem nejstaršího a největšího italského mezinárodního básnického festivalu v Janově. V roce 2019 natočil režisér Fabio Giovinazzo film „L’Anima nel ventre“ na motivy Pozzaniho básní.

 

Zatím poslední básnická sbírka Claudia Pozzaniho má název Spalancati spazi: Poesie 1995-2016 (Otevřené prostory: Poezie 1995-2016). Claudio Pozzani žije v Janově.

C. Pozzani

Claudio Pozzani - Naděje skutečnosti

30.03.2020

Claudio Pozzani se narodil v roce 1961 v Janově v Itálii. Je básníkem, vypravěčem a hudebníkem, za což je ceněn v Itálii, ale i zahraničí, kde jsou známá jeho básnická vystoupení z mezinárodních literárních festivalů. Jeho básně byly přeloženy a publikovány ve více než 10 jazycích a objevily se v důležitých antologiích a magazínech současné mezinárodní poezie. Stal se také ředitelem janovského International Poetry Festival, což je nejstarší a největší básnická událost v Itálii, kde Pozzani působí od roku 1995. 

Celý článek >
CZ | EN