Archivy | Autoři | Germaine Greer

Germaine Greer hostem PWF 2019 Austrálie    FSP 2019

Germaine Greer


Germaine Greerová, narozená roku 1939 v australském Melbourne, patří k pozoruhodným intelektuálkám moderní doby. Její názory vzbuzovaly kontroverze počínaje publikací jejího prvního literárního textu  The Female Eunuch (česky Eunuška 2001) v roce 1970.

 

„K tomu, aby si člověk vybudoval svůj vlastní životní styl namísto toho, který společnost odměňuje, je zapotřebí značné odvahy a nezávislosti, ale jakmile se do  toho pustíte, jde to čím dál snadněji.“ 

 

Začala se zabývat věcmi, kterým se ostatní  vyhýbali. „Její práce o sexu, vztazích, menstruaci, manželství, o konzumním stylu života, odmítající předstírat, že ženy nekrvácejí a nesouloží, boří hranice mezi tím, co děláme a co píšeme.“

 

„Zápas, ze kterého nemáte radost, je marný.“

 

K pracím Germaine Greerové patří: Překážkový běh, Sex a úděl,  Změna, Celá žena, Shakespearova manželka, Krásný chlapec, O zuřivosti a znásilnění.

 

Germaine Greerová žije v Great Chesterfordu v Anglii.

...

:::

Program autora

Zúčastní se zahajovacího galavečera, kde se v debatě střetne M. Cunninghamem a filosofem F. Juliennem.

Vstupenky a registrace

 

V sobotu 19. října od 20:00 v Senátu bude autorka jedním z hostů hlavní festivalové diskuze.

Vstupenky a registrace

 

Na závěrečném večeru v neděli 20. října od 20:00 v Senátu pak přečte ze svého bohatého díla.

Vstupenky a registrace


Germaine Greer

Osvobození ženy podle Germaine Greer

29.08.2019 Ukázky

Vybrali jsme části z Resumé ke knize Eunuška k českému vydání z roku 2001. Autorka knihy Germaine Greer, která v letošním roce navštíví Prahu a vystoupí na Festivalu spisovatelů Praha, vzbuzuje každým svým vystoupením emoce. Asi je dobré si přečíst některé z jejích názorů, které společnosti předložila v 70. letech v souvislosti s uznáním ženy a jejího společenského postavení.

Celý článek >

Germaine Greer

Greerová mění myšlení žen

10.05.2019 Články

Diskuzi na téma Festivalu spisovatelů Praha 2019 "Krása spasí svět" otevře australská spisovatelka Germaine Greer, mimo jiné autorka knihy Eunuška (1970). Ačkoliv má kniha skoro 50 let, je stále aktuální. Přečtěte si článek Bernie Higgins z Univerzity Karlovy:

Celý článek >

Germaine Greer

Většina případů znásilnění je jen špatný sex, říká feministka Germaine Greer

09.05.2019 Články

Spisovatelka a filozofka Germaine Greer se nikdy nevyhýbala kontroverzím.

Je jednou z kmoter tzv. druhé vlny feminismu. Ve své knize Eunuška napsala, že mateřství ženy sexuálně utiskuje a že by se měly zbavit monogamie a celibátu a plně docenit své smyslné já.

Celý článek >
CZ | EN