Archivy | Autoři | Jišaj Sarid

Jišaj Sarid Izrael    FSP 2015


Jišaj Sarid se narodil v roce 1965 v izraelském Tel Avivu.

Po studiích práv na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě nějakou dobu působil jako zpravodajský důstojník izraelské armády. V současnosti pracuje jako advokát.

Sarida proslavil jeho druhý román Limassol, v němž popsal příběh agenta tajné izraelské služby, jehož životem zamíchá spiknutí, hrozba terorismu, konflikt loajality a nezbytné milostné zápletky. Kniha získala řadu ocenění, mimo jiné francouzskou Le Grand Prix de Littérature Policière (ve francouzském překladu kniha vyšla pod názvem Le poète de Gaza) a objevila se v nominacích na irskou literární cenu IMPAC.

Jišaj Sarid žije v Tel Avivu.

Izraelci a Palestinci spolu nemluví. A to je tragické

08.12.2015 Rozhovory

Jišaj Sarid, bývalý izraelský armádní zpravodajský důstojník a v současnosti právník a spisovatel, v rozhovoru mimo jiné říká: „Teroristické útoky mě neznepokojují, nezničí nás. Skutečnou hrozbou je, co se může stát s naší společností. Doufám, že pozitivní síly v Izraeli přetrvají a že to bude v pořádku. Negativní, hluboce náboženské síly nechtějí mír ani demokracii. Pokud by získaly moc, nastala by válka a utrpení a tyranie. Z Izraele by se stala země ovládaná teologií. Doufám, že se to nestane. To je moje naděje.“

Celý článek >

Jišaj Sarid: Limassol

24.11.2015 Autoři

Úryvek z románu Limassol přeložila Lenka Bukovská. Autor knihu představil na čtení v Senátu PČR na letošním 25. Festivalu spisovatelů Praha.

Celý článek >
CZ | EN