Archivy | Autoři | Michael March

Michael March Spojené státy americké    FSP 1997

Michael March

Michael March se narodil roku 1946 v New Yorku – kdy studená válka byla teprve v plenkách kanály velkoměsta plné modrých aligátorů – a bohové ještě drželi nad živými ochrannou ruku.

Je autorem sedmi básnických sbírek: GoyaMizení (Disappearance), Když tančila (When she danced), Jen slib (Only a Promise), Cesta zpátky (The Way Back), Kam všechno směřuje (That to which all things aim) Půlpinta (Half Pint) a Spálené šaty léta (The burnt garments of summer). 

„Bez poezie by vládl chaos. Psi štěkají na cizince – ale to jsou cesty, které milujeme."

Michael March žije v Praze.

 

Michael March

Michael March

27.06.2018 Moderátoři

Celý článek >

Michael March na festivalu v Athénách

27.10.2014

Michael March hostem prvního ročníku Festivalu poezie v Athénách. Na scéně s herečkou a interpretkou jeho poezie do řečtiny Larissou Vergos. Marchovu poezii do řečtiny překládá Katerina Anghelaki-Rooke.

Celý článek >

Stále hledáme tu pomlčku mezi Čechy a Slováky

20.09.2013 Rozhovory

Rozhovor s Michaelem Marchem o Festivalu spisovatelů Praha v Pittsburghu.

Celý článek >

Michael March

Uvedení knihy Half Pint Michaela Marche

10.01.2013 Články

Spisovatel Arnon Grunberg a básník Michael March se setkali na autorském čtení v  Utrechtu. Stalo se tak u příležitosti holandského vydání Marchovy knížky.

Celý článek >

Michael March

Ukažte mi lepší literární přehlídku, ptá se šéf Festivalu spisovatelů March

27.07.2010 Rozhovory

Michael March už dvacet let vede mezinárodní literární festival, na který pravidelně jezdí nejslavnější světoví autoři. I když se March narodil v New Yorku a dlouho žil v Londýně, Prahu považuje za svůj domov.

Celý článek >

Michael March, Robert Menasse a Aharon Appelfeld

Michael March: Jak se rodil Festival spisovatelů Praha

19.11.2009 Historie

Velké myšlenky se rodí z malých nápadů. Festival vznikl v Londýně, jeho prvopočátek je v Keat’s House, kde jsem někdy koncem sedmdesátých let, snad v roce 1977, začal pořádat čtení poezie. Využil jsem tehdy příležitosti, kdy bylo možno díky Helsinské dohodě získat finanční prostředky pro to, abych pozval spisovatele ze střední a východní Evropy do jiných zemí, kde by mohli čerpat svobodné informace.

Celý článek >
CZ | EN