Archivy | Autoři | Sarah Churchwell

Sarah Churchwell Spojené státy americké    FSP 2006

Sarah Churchwell

Sarah Churchwell se narodila roku 1970 a vyrostla ve městě Winnetka blízko Chicaga. Po získání doktorátu z angličtiny a americké literatury na Princetonu se přestěhovala do Anglie, kde psala pro Times Literary Supplement a pro Observer. Také vyučovala americké studie na University of East Anglia.

Její první kniha,The Many Lives of Marilyn Monroe (Nesčetné životy Marilyn Monroe),je “vážnou vědeckou prací zabývající se limity biografie”.

Všichni věříme v takovou Marilyn, jakou si vybereme, vytváříme si ji takovou, jakou ji potřebujeme. Toužíme po takové Marilyn, jakou ji chceme mít, nebo jakou si myslíme, že si zasloužíme; ztotožňujeme se s takovou Marilyn, jakou bychom chtěli být nebo si myslíme, že jsme.

Sarah Churchwell žije v Londýně.

Marilyn Monroe

Sarah Churchwell: O Marilyn Monroe

25.01.2008 Ukázky

Někdy během noci ze 4. srpna 1962 se Marilyn Monroe předávkovala barbituráty. Zemřela osamocená, v ložnici svého nového domu na Fifth Helena Drive 12305, neokázalého španělského bungalovu v Brentwoodu v Kalifornii, který nedávno koupila. Byl to první dům, který jí opravdu patřil; v létě roku 1962 žila Marilyn Monroe, tehdy již třikrát rozvedená, sama. Její mrtvé tělo bylo nalezeno v posteli, nahé. Nezůstal žádný dopis na rozloučenou, zato se však na nočním stolku našlo několik tuctů tub s prášky, povětšinou prázdných. První policisté, kteří dorazili, zastihli Marilynu hospodyni při praní prádla. Tehdy vyslechli první z mnoha protichůdných výpovědí o tom, co se odehrálo mezi osmou hodinou odpolední 4. srpna a dobou, kdy byli 5. srpna ve 4:25 ráno přivoláni.

Celý článek >
CZ | EN